Váš reklamní servis

Spustili jsme shop - trička, mikiny, hrníčky - ilustrace z tohoto webu. Pokud perokresba tam není zařazena napište nám a my ji do e-shopu přidáme.

Adresa:  Originální potisk textilu | Vendy atelier

Polikarpov PO-2

Perokresba © Miroslav Vomáčka, A4, 5/2023

Letadlo Polikarpov PO-2, také známé jako U-2, bylo malé sovětské letadlo, které bylo vyvinuto v 20. letech 20. století a které se stalo jedním z nejvíce používaných letadel během druhé světové války.

Letadlo bylo původně navrženo jako lehké sportovní letadlo, ale brzy se ukázalo, že je velmi vhodné pro vojenské účely, jako jsou průzkumné lety a noční bombardování. Polikarpov PO-2 byl velmi snadno ovladatelný a mohl být použit jako cvičný stroj pro nové piloty.

Během druhé světové války se letadlo Polikarpov PO-2 stalo klíčovým prvkem výzbroje sovětských vojsk. Bylo používáno jako průzkumné a spojovací letadlo, ale také jako noční bombardér. Díky své malé velikosti a nízké rychlosti bylo letadlo velmi těžké zasáhnout protiletadlovou palbou.

Polikarpov PO-2 byl také používán pro výcvik ženských pilotů, kteří se stali známí jako "letecké šavle". Ženy, které se naučily létat na tomto letadle, byly posléze nasazeny v boji proti německým vojskům a prokázaly se jako velmi schopné a odvážné letkyně.

Letadlo Polikarpov PO-2 je dodnes uznáváno jako výjimečný kousek leteckého designu. Jeho vynikající manévrovatelnost a snadné ovládání jej učinilo oblíbeným letadlem mezi piloty a získalo si mnoho fanoušků po celém světě.

Foto: 
Polikarpov PO-2 - perokresba Miroslav Vomáčka

Náhodný výběr perokreseb, kreseb a ilustrací na tomto webu

Škoda 1203 a TAZ Š1203M
Škoda 1203 a...
Moravské Budějovice
Moravské Bud...
Martina
Panzerkampfwagen VI Tiger
Tank Tiger
Rybníky
Rybníky
Strom


Copyright © 1992 - 2023. All Rights Reserved.