Váš reklamní servis

Spustili jsme shop - trička, mikiny, hrníčky - ilustrace z tohoto webu. Pokud perokresba tam není zařazena napište nám a my ji do e-shopu přidáme.

Adresa:  Originální potisk textilu | Vendy atelier

Jawa

Perokresba © Miroslav Vomáčka

Jawa je značka motocyklů, která byla založena v roce 1929 v tehdejším Československu. Společnost byla založena dvěma podnikateli, Františkem Janečkem a Janem Štěpánem, kteří se rozhodli vyrábět motocykly pod značkou Jawa.

První motocykl pod značkou Jawa byl představen ve stejném roce jako založení společnosti, tedy v roce 1929. Byl to model s motorem o výkonu 350 ccm. V následujících letech se firma rozvíjela a vyráběla další modely motocyklů, které byly velmi úspěšné a získaly si mnoho fanoušků.

Během 50. let 20. století se staly motocykly Jawa velmi populárními, zejména díky své spolehlivosti a výkonu. V té době byly vyráběny motocykly v různých provedeních, jako například sportovní motocykly nebo motocykly pro silniční provoz.

V roce 1964 byla představena první motokrosová verze Jawy s označením Jawa 250/590, která se stala velmi populární mezi závodníky. Tento model byl vyvíjen ve spolupráci s významným motokrosovým závodníkem Václavem Věžníkem.

V 70. letech 20. století se výroba motocyklů Jawa sloučila s výrobou další značky, ČZ, a společnost vyráběla motocykly pod značkami Jawa-ČZ. V té době byly motocykly Jawa velmi populární nejen v Československu, ale i v zahraničí, a byly vyváženy do mnoha zemí.

Po roce 1989, kdy došlo k pádu komunistického režimu v Československu, došlo k privatizaci výroby motocyklů Jawa a značka se začala vyrábět v nové podobě. V současnosti jsou motocykly Jawa vyráběny v Indii a jsou k dispozici v mnoha různých modelech a provedeních.


Perokresba na našem e-shopu

Jawa - vendyshop.cz -  VENDY atelier

Foto: 
Jawa - perokresba Miroslav Vomáčka
Třída/značka: 

Náhodný výběr perokreseb, kreseb a ilustrací na tomto webu

Pravoslavný chrám svatého Cyrila a Metoděje (Praha)
Pravoslavný...
Zikmund Lucemburský
Zikmund Luce...
Ion Luca Caragiale - Rumunský dramatik
Ion Luca Car...
Víno - ilustrace na novoročenku
Víno - ilust...
Jan Amos Komenský
Jan Amos Kom...
Vánoční stro...


Copyright © 1992 - 2023. All Rights Reserved.