Váš reklamní servis


Na tomto webu je téměř 4000 perokreseb. Pokud jste narazili na takovou, která by vás potěšila například na tričku, hrníčku, mikině..., stačí přejít na náš e-shop a vyplnit objednávku (velikost, barvu trička, adresu...). Do poznámky vložit odkaz na poptanou ilustraci která je na těchto stránkách a není zařazena na e-shopu. Cena bude stejná jako položka na e-shopu.


 Odkaz na e-shop je vendyshop.cz 
 

Hispano-Suiza

 © Miroslav Vomáčka

Autoveterán Hispano-Suiza, 8/2009, A2 - perokresba

 Hispano-Suiza Hispano-Suiza Hispano-Suiza

 Hispano-Suiza Hispano-Suiza Hispano-Suiza

Čerpáno z Wikipedia

Hispano - Suiza je tradiční španělský průmyslový podnik, dnes součást skupiny SAFRAN, která jej v roce 1968 převzala od skupiny SNECMA.
Hispano-Suiza je známa svou výrobou luxusních automobilů od začátku 20. století do druhé světové války a výrobou úspěšných a výkonných leteckých motorů. Firma se i v současnosti věnuje výrobě mechanických, hydraulických, elektronických a elektrických komponentů pro letecký průmysl.
Původní společnost s názvem Cía General de Coches y Automóviles E. La Cuadra S. en comandita založili v roce 1898 španělský admirál Emilio de la Cuadra a inženýr Carlos Vellino. V roce 1899 do společnosti přišel Švýcar Marc Birkigt. Pro firmu La Cuadra navrhl elektrický autobus a začal s konstrukcí spalovacího motoru. Nakonec vyvinul zcela nové typy osobních automobilů, pro které zkonstruoval podvozek, motor a převodové ústrojí. Firma však skončila v konkurzu a Birkigt se vrátil do Švýcarska.
Po finančních těžkostech firmy La Cuadra pozval bankéř Juan Castro Marca Birkigta v listopadu 1902 zpět do Španělska, aby zde pomohl s výrobou osobních automobilů. Nová firma byla nazvána J. Castro Fabrica Hispano-Suiza de automoviles.
I ta se však dostala do potíží a musela skončit. Birkigt společně s průmyslníkem Damianem Mateuem a Francisco Seixem 14. června 1904 založili v Barceloně společnost Hispano-Suiza, Fabrica des automoviles S.A. Spolumajitel Birkigt se stal hlavním konstruktérem.
Jméno firmy pochází z označení národnosti zakladatelů a hlavního konstruktéra a spolumajitele M. Birkigta: Hispano pro Španělsko a Suiza pro Švýcarsko. V logu firmy je také společně španělská a švýcarská vlajka.

Náhodný výběr perokreseb, kreseb a ilustrací na tomto webu

Orthopedia, tříkolové vozítko pro invalidy
Orthopedia,...
Vítězslav Nezval
Vítězslav Ne...
Škoda 1201 Ambulance
Škoda 1201 A...
Vyznamenání za hrdinství
Vyznamenání...
Zetor 25A
Zetor 25A
Zimní vesnička
Zimní vesnič...


Copyright © 1992 - 2023. All Rights Reserved.