Váš reklamní servis


Na tomto webu je téměř 4000 perokreseb. Pokud jste narazili na takovou, která by vás potěšila například na tričku, hrníčku, mikině..., stačí přejít na náš e-shop a vyplnit objednávku (velikost, barvu trička, adresu...). Do poznámky vložit odkaz na poptanou ilustraci která je na těchto stránkách a není zařazena na e-shopu. Cena bude stejná jako položka na e-shopu.


 Odkaz na e-shop je vendyshop.cz 
 

Polikarpov PO-2

Perokresba © Miroslav Vomáčka, A4, 5/2023

Letadlo Polikarpov PO-2, také známé jako U-2, bylo malé sovětské letadlo, které bylo vyvinuto v 20. letech 20. století a které se stalo jedním z nejvíce používaných letadel během druhé světové války.

Letadlo bylo původně navrženo jako lehké sportovní letadlo, ale brzy se ukázalo, že je velmi vhodné pro vojenské účely, jako jsou průzkumné lety a noční bombardování. Polikarpov PO-2 byl velmi snadno ovladatelný a mohl být použit jako cvičný stroj pro nové piloty.

Během druhé světové války se letadlo Polikarpov PO-2 stalo klíčovým prvkem výzbroje sovětských vojsk. Bylo používáno jako průzkumné a spojovací letadlo, ale také jako noční bombardér. Díky své malé velikosti a nízké rychlosti bylo letadlo velmi těžké zasáhnout protiletadlovou palbou.

Polikarpov PO-2 byl také používán pro výcvik ženských pilotů, kteří se stali známí jako "letecké šavle". Ženy, které se naučily létat na tomto letadle, byly posléze nasazeny v boji proti německým vojskům a prokázaly se jako velmi schopné a odvážné letkyně.

Letadlo Polikarpov PO-2 je dodnes uznáváno jako výjimečný kousek leteckého designu. Jeho vynikající manévrovatelnost a snadné ovládání jej učinilo oblíbeným letadlem mezi piloty a získalo si mnoho fanoušků po celém světě.

vendyshop.cz

Foto: 
Polikarpov PO-2 - perokresba Miroslav Vomáčka
Třída/značka: 

Náhodný výběr perokreseb, kreseb a ilustrací na tomto webu

Tomáš - portrét
Tomáš
Beagle Ben
Beagle Ben
Český lev za vlády Agrofertu
Český lev za...
Svatá Anna -...
Besinka - Beagle
Besinka - Be...
Avia A30
Avia A30


Copyright © 1992 - 2023. All Rights Reserved.