Váš reklamní servis

Spustili jsme shop - trička, mikiny, hrníčky - ilustrace z tohoto webu. Pokud perokresba tam není zařazena napište nám a my ji do e-shopu přidáme.

Adresa:  Originální potisk textilu | Vendy atelier

Kostel Sv. Stanislava v Jemnici

© Miroslav Vomáčka

Kostel Sv. Stanislava v Jemnici - perokresba A4, 09/2010

Jemnice

Můj koutek Můj koutek

Kostel sv. Stanislava

Hlavní dominantou města je kostel sv. Stanislava se štíhlou věží, která svítí daleko do kraje. Jako první vítá návštěvníky z celého okolí její elegantní silueta.

Kostel sv.Stanislava byl založen v polovině 14. století. Renesanční přestavba proběhla v 80. letech 16. století. Vedlejší loď kostela, zvaná kaple sv. Josefa, byla postavena v roce 1725. Oltář nechal zhotovit svobodný pán Maxmilián Arnošt z Vlašimi na přelomu 17. a 18. stol. Z tohoto období pocházejí též kazatelna a křtitelnice. Oltářní obraz sv. Josefa namaloval Josef Stübner z Brna r.1849. Na levé straně presbytáře visí monumentální sochařské dílo – Kristus na kříži – od jemnického sochaře Jaroslava Šlesingera. Socha byla vysvěcena dne 18.9.1938.

V zadní části kostela najdeme do levé stěny vsazeny portrétní náhrobníky majitele panství Jindřicha Meziříčského z Lomnice a jeho ženy Anny Litwiczové z poloviny 16. století.

Každého, kdo přijde na jemnické náměstí, upoutá bílá věž kostela sv. Stanislava s červenou střechou. Věž má výšku 53 m a 63 cm. Ochoz je ve výšce 31 m. Pokud chcete vystoupit na kostelní věž, musíte zdolat 6 pater, tj. 136 schodů. Odměnou vám bude překrásný výhled daleko do kraje. Uvnitř věže jsou umístěny tři zvony pojmenované podle patronů jemnických kostelů: Jakub (12 q), Stanislav (17 q) a Vít (10 q).

http://www.mesto-jemnice.cz/kostel-sv-stanislava/d-5137/p1=1327

Náhodný výběr perokreseb, kreseb a ilustrací na tomto webu

Moravské Budějovice - Chrám sv. Jiljí
Moravské Bud...
beagle
beagle
Motorka
Motorka
Motorkář vet...
Autoveterán
Autoveterán
Pštros dvouprstý
Pštros dvoup...


Copyright © 1992 - 2023. All Rights Reserved.