Váš reklamní servis


Na tomto webu je téměř 4000 perokreseb. Pokud jste narazili na takovou, která by vás potěšila například na tričku, hrníčku, mikině..., stačí přejít na náš e-shop a vyplnit objednávku (velikost, barvu trička, adresu...). Do poznámky vložit odkaz na poptanou ilustraci která je na těchto stránkách a není zařazena na e-shopu. Cena bude stejná jako položka na e-shopu.


 Odkaz na e-shop je vendyshop.cz 
 

UAZ-469

Prokresba © Miroslav Vomáčka, A4, 8/2014


Čerpáno Wikipedia:

UAZ-469 je osobní terénní automobil vyráběný ruskou automobilkou UAZ.

Produkce UAZu započala v roce 1972, když měl nahradit zastaralý model GAZ 69, který byl vyráběn ve stejném závodě od roku 1953. První kusy opustily výrobní linku Uljanovského automobilového závodu v Uljanovsku koncem roku 1972 a od počátku roku 1973 byla postupně zahájena jejich hromadná výroba, která skončila v roce 1985. Od tohoto roku procházel UAZ modernizačním programem a jeho výroba pokračovala pod označením UAZ-3151. Vzhledově se však nijak zvlášť neliší od svého předchůdce UAZu-469, má však silnější motor, lepší pružení a ergonometrii a od roku 1996 nedělené přední sklo (označení UAZ - 31512). V současnosti je již připraven k výrobě nový model UAZ - 3172, ale v důsledku nedostatku finančních prostředku v ruské armádě k tomu dosud nedošlo. Ve stejnou dobu byly UAZy vyráběny pod označením Beijing 212 v Číně.

Ve všech směrech modernizovaný UAZ Hunter je nástupcem klasického UAZu-469, stále je na výběr mezi verzí hard-top a soft-top. V nabídce pro český trh jsou jak motory benzínové, tak naftové, splňující Euro-5. Některé z nich lze potkat v AČR, jiné u českých firem i offroad nadšenců.

Foto: 
UAZ-469 - kresba
UAZ-469 - kresba
Třída/značka: 

facebook

Náhodný výběr perokreseb, kreseb a ilustrací na tomto webu

Netopýr ušatý
Netopýr ušat...
Kostníky
Autoveterán Praga
Autoveterán...
Svatá Anna -...
Děti - první republika
Děti - první...
Portrétní perokresba
Portrét


Copyright © 1992 - 2023. All Rights Reserved.